Czym wypełnić przesyłkę?

Niezwykle istotne jest odpowiednie wypełnienie i zabezpieczenie przesyłki, ponieważ od tego zależy, w jakim stanie dotrze do odbiorcy. Można przypuszczać, że jeśli przesyłka będzie właściwie zapakowana, to w trakcie transportu jej zawartość nie zostanie uszkodzona i odbiorca otrzyma zamówiony towar w stanie idealnym.

Jak właściwie zabezpieczyć przesyłkę?

Nie ulega wątpliwości, że to nadawca przesyłki odpowiada za to, żeby była odpowiednio zapakowana. Zazwyczaj w regulaminie firmy kurierskiej znajduje się zapis, że to zleceniodawca musi należycie zabezpieczyć paczkę. Wypełniacze do paczek są przydatne do ich prawidłowego zapakowania. Paczki nie tylko jadą ciężarówkami, ale też mogą przemieszczać się po sortowni, gdzie nie zawsze są traktowane właściwie.

Warto podkreślić, że firma przewozowa jest odpowiedzialna jedynie za przewóz paczki. Z pewnością opłaca się wykorzystać wypełniacze do kartonów, bo jeśli przesyłka zostanie uszkodzona, to odbiorca może domagać się wymiany towaru lub zwrotu pieniędzy od nadawcy. Podstawą jest używanie wysokiej jakości kartonów pięciowarstwowych w rozmiarze dostosowanym do zawartości. Należy również dodać, że każdy przedmiot musi być zabezpieczony osobno. Paczkę powinno się też zamknąć odpowiednią taśmą samoprzylepną.

Instruktaż pakowania przesyłki

Można śmiało powiedzieć, że dostępnych jest wiele materiałów do wypełnień. Do wyboru jest między innymi znana wszystkim folia bąbelkowa, pianka, chipsy styropianowe oraz wypełniacz eko skrobiowy. Najpierw trzeba zapakować sam produkt, który zamierzasz wysłać. Można owinąć go folią bąbelkową lub pianką, która sprawdzi się lepiej w przypadku towarów kruchych i delikatnych. Następny etap to karton, czyli zewnętrzne opakowanie, które powinno być wykonane z wytrzymałej oraz grubej tektury. Wypełnienie wnętrza kartonu jest niezwykle ważne, ponieważ dzięki temu produkty nie będą przemieszczać się podczas transportu. Systemy do produkcji wypełnień będą niezastąpione przy dużej ilości wysyłanych paczek.

Folia bąbelkowa

Folia bąbelkowa jest inaczej określana jako folia pęcherzykowa i doskonale zabezpiecza towar przed zarysowaniami, wstrząsami, a także przed uszkodzeniem. Można śmiało stwierdzić, że jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych wypełnień do przesyłek. Folie są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale również wodoszczelne. Sprawdzi się dobrze do transportu urządzeń RTV i AGD oraz przedmiotów ze szkła.

Pianka poliuretanowa

Pianka sprawdzi się idealnie do zabezpieczenia wyjątkowo delikatnych powierzchni. Sprzedawana jest w rolkach lub arkuszach i świetnie chroni przed zarysowaniami. Trzeba jednak uwzględnić fakt, że piankowe wypełniacze to trochę droższa opcja od popularnej folii bąbelkowej. Jeśli chodzi o wypełniacze, to pianka polietylenowa jest bardzo popularnym wyborem.