Dzbanki filtrujące w kolorze miętowym i makowym. Wybierz idealny dla siebie!

Dzbanki filtrujące to coraz nowocześniejsze sprzęty kuchenne. Mogą być plastikowe lub szklane, w kolorze miętowym, makowym lub stalowym, a na dodatek o pojemnościach idealnych zarówno dla singla, jak i licznej rodziny!

Filtrowanie wody od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Wówczas na rynku dostępne były głównie plastikowe dzbanki z filtrem w kolorze białym lub czarnym. Dzisiaj ich oferta jest znacznie szersza i można dobrać dzbanek dopasowany do potrzeb domowników i kolorystyki kuchni. Ale po kolei.

Filtrowanie wody – czy warto?

Korzyści z filtrowania wody jest wiele. Na pierwszym miejscu warto wymienić ekologię, oszczędności i zdrowie.

Dzbanki z filtrem są przede wszystkim przyjazne środowisku. Dzięki nim nie musimy kupować wody w jednorazowych, plastikowych butelkach. Plastik to tworzywo sztuczne, które – choć produkuje się dość szybko – rozkłada się w środowisku kilkaset lat! Co jednak szczególnie niebezpieczne to fakt, że przenika on do gleby oraz wód zatruwając je, a także przedostaje się do żywych organizmów, w tym organizmu ludzkiego, w postaci cząsteczek mikroplastiku. Zastąpienie wody butelkowanej filtrowaną jest więc sposobem na bardziej ekologiczny i przyjazny środowisku styl życia.

Rezygnacja z kupowania wody mineralnej to także korzyści dla naszego portfela. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę zakup dzbanka (który może służyć nam przez wiele lat) i regularną wymianę filtrów – i tak różnica w kosztach będzie znacząca. Podczas gdy litr wody butelkowanej to koszt ok. 2 zł – w przypadku wody filtrowanej jest to ok. 10 groszy!

Nie mniej istotne są kwestie zdrowotne. Odpowiednie nawadnianie organizmu pozwala utrzymać dobry stan zdrowia. Woda reguluje procesy metaboliczne, ułatwia trawienie, a także rozrzedza krew zapobiegając nadciśnieniu i zakrzepicy. Pozwala również usunąć toksyny z organizmu, zapobiega nadmiernemu zmęczeniu i poprawia pamięć oraz koncentrację. Z tego względu łatwy i wygodny dostęp do wody jest niezwykle istotny. Kupując wodę butelkowaną mamy do niej ograniczony dostęp w domu. Gdy się skończy, musimy iść po nią do sklepu i dźwigać z powrotem do domu. Nie ma tego problemu w przypadku dzbanków z filtrem. Wystarczy napełnić go wodą z kranu i odczekać chwilę na przefiltrowanie!

Dzbanki filtrujące – jaki wybrać?

Obecnie dostępny jest duży wybór dzbanków z filtrem. Istnieją kompaktowe dzbanki idealne do niewielkiej kuchni o pojemności 2 litrów. Są też większe, idealne dla dużej rodziny – o pojemności aż 4 litrów! Także dostępna kolorystyka jest różnorodna. Dostępne są dzbanki w kolorze makowym, grafitowym i stalowym, a także uniwersalnych – białym i czarnym. Różnią się także wskaźnikiem informującym o konieczności wymiany filtra – może być on manualny lub wyposażony w inteligentny LED sensor. Decydując się na dzbanek z filtrem warto jednak korzystać z oferty sprawdzonych producentów. Tylko wtedy mamy pewność, że są one bezpieczne dla zdrowia. Gwarantują też bezproblemowy dostęp do filtrów wymiennych. Duży wybór dzbanków filtrujących znajdziesz na stronie https://dafi.pl/dzbanki-filtrujace.