Skuteczna walka z cellulitem – na co się zdecydować?

Cellulit to defekt skórny, który jest powodem do wstydu wśród wielu kobiet. Wbrew pozorom może on pojawić się nie tylko po ciąży. Pomarańczowa skórka występuje również u osób, które nagle nabrały lub straciły na wadze. Jak pozbyć się cellulitu? Istnieje kilka zabiegów, które okazują się niezwykle pomocne.

Cellulit — co to takiego?

Nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, nazywane potocznie cellulitem to nieestetyczne paski widoczne na powierzchni skóry. Powstawaniu pomarańczowej skórki sprzyja nie tylko niezdrowy styl życia. Często można go zauważyć u kobiet po ciąży i laktacji, a także u niektórych mężczyzn.

Cellulit powstaje w wyniku nacisku tłuszczu na tkankę łączną. To właśnie ona otacza komórki tłuszczowe w ludzkim ciele. Jeśli tkanka jest bardzo zbita, pojawiają się nierówności na powierzchni skóry. Skórkę pomarańczową najczęściej można zauważyć na udach, brzuchu i piersiach.

Karboksyterapia jako sposób na cellulit

Zabieg, który jest bardzo często polecany na cellulit to karboksyterapia. Technologia polega na wprowadzeniu odmierzonej dawki medycznego wariantu CO2 pod skórę. Czynność wykonuje się przy pomocy cienkiej igły. Medyczny dwutlenek stanowi czysty gaz, którego iniekcja jest nie tylko bezpieczna, ale też niezwykle skuteczna. Karboksyterapia pozwala usunąć nieestetyczne defekty, takie jak:

  • cellulit,
  • podwójny podbródek,
  • rozstępy,
  • zwiotczała skóra.

Karboksyterapia nie jest bolesna i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Przeprowadzona przez doświadczonego specjalistę stanowi najbardziej skuteczną metodę na pozbycie się pomarańczowej skórki.

Masaż ciśnieniowy na pomarańczową skórkę

Masaż antycellulitowy pozwala pozbyć się zwiotczeń i obrzęków skórnych. Drenaż limfatyczny wykonywany przy użyciu nowoczesnego sprzętu jest przyjemny i wpływa korzystnie na ukrwienie skóry. Odpowiednio przeprowadzony zabieg pozwala też pozbyć się problemu tzw. zimnych stóp.

Masaż limfatyczny pobudza krążenie, co ma znaczenie dla lepszej regeneracji skóry. To właśnie w ten sposób po zabiegu można zauważyć zdecydowanie mniejszą ilość cellulitu. Dla zwiększonej skuteczności masaż antycellulitowy powinien być wykonywany w kilku sesjach. Zabieg może obejmować takie okolice jak klatka piersiowa, brzuch, kark, głowa, twarz, a także kończyny dolne. To idealne uzupełnienie kuracji detoksykacyjnej, antycellulitowej oraz profilaktyki żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej.

Endermologia, czyli zabieg na cellulit

Ostatnim polecanym w niniejszym wpisie zabiegiem jest endermologia. Technologia tego typu jest bezinwazyjna i jest zalecana celem mechanicznej stymulacji skóry. Za pomocą zabiegu można złagodzić nierówności i zredukować tkankę tłuszczową. Efekty endermologii to między innymi zdrowszy i młodszy wygląd skóry, a także widoczne zmniejszenie niedoskonałości.

Cellulit to defekt skóry, którego można się pozbyć przy pomocy sprawdzonych metod. Jeśli chcesz zniwelować widoczność pomarańczowej skórki, przemyśl poddanie się jednemu z wyżej opisanych zabiegów.