Skuteczne ćwiczenia twarzy zapobiegające starzeniu

Na twarzy znajduje się ponad 40 mięśni mimicznych, których używamy każdego dnia do wyrażania naszych emocji.

Jednak z wiekiem mięśnie osłabiają się, skóra na twarzy staje się luźniejsza i mniej jędrna, co powoduje powstawanie zmarszczek, obwisły i zmęczony wygląd. Możesz jednak pomóc swojej twarzy przeciwstawić się grawitacji i procesowi starzenia, ćwicząc dwa razy dziennie przez pięć minut jogę twarzy.

Skuteczne ćwiczenia twarzy zapobiegające starzeniu

Czy joga twarzy może nas odmłodzić?

Oprócz codziennych ćwiczeń jogi twarzy, nie zapomnij o rutynie pielęgnacyjnej dostosowanej do potrzeb twojej skóry. Ważny jest również zdrowy tryb życia, wysypianie się i prawidłowa dieta. Ćwiczenia jogi twarzy mogą rozluźnić nadaktywne mięśnie, jednocześnie wzmacniając słabsze mięśnie, co pomaga zapobiegać zwiotczeniu i zmarszczkom mimicznym, które postarzają nas i sprawiają, że wyglądamy na zmęczonych i zestresowanych. Celem jogi twarzy jest zwiększenie dopływu krwi i tlenu do skóry, co poprawia żywotność komórek, a to prowadzi do promiennej i odmłodzonej skóry. Można w ten sposób zmniejszyć widoczne oznaki starzenia poprzez napinanie mięśni wykonując specjalne ćwiczenia twarzy.

Gdy nauczysz się wzmacniać lub rozluźniać określone mięśnie, możesz odczuwać poprawę postawy, mniej bólów głowy i czy napięcia w okolicy szczęki. Dodatkowo joga twarzy pomoże ci się rozluźnić, zrelaksować i zasnąć w nocy. Oprócz redukcji drobnych linii i zmarszczek, joga twarzy może sprzyjać wzmożonemu drenażowi limfatycznemu, prowadzącemu do zmniejszenia obrzęków i poprawy krążenia. Podczas wykonywania jogi twarzy wzmocnisz i ujędrnisz mięśnie twarzy, aby ostatecznie poszerzyć oczy, podnieść policzki oraz brwi i ujędrnić linię szczęki.

Bardzo ważną rzeczą jest upewnienie się, że wykonujemy wolne i kontrolowane ruchy, zwłaszcza, gdy dopiero zaczynamy joga twarzy. Kluczem jest stopniowa aktywacja i wyczucie wszystkich mięśni twarzy i uzyskanie nad nimi kontroli. Utrzymanie aktywności i siły wszystkich mięśni twarzy jest bardzo ważne, ponieważ są one mocno połączone i zawsze wpływają na siebie. Dlatego użycie tylko jednego ćwiczenia, które znalazłeś w Internecie, nie wystarczy. Trening jogi twarzy powinien aktywować całą twarz krok po kroku, zamiast skupiać się tylko na jej określonych obszarach.