Czy warto inwestować w nowe mieszkania w Lublinie?

Lublin, jako jeden z ważniejszych ośrodków akademickich i kulturalnych w Polsce, a także największe miasto po tej stronie Wisły, przyciąga liczne osoby szukające nowych możliwości rozwoju zawodowego i życiowego. Wraz z rosnącym zainteresowaniem miastem, na rynku nieruchomości pojawiło się wiele nowych osiedli mieszkaniowych, co stwarza możliwości inwestycyjne dla osób poszukujących nowych okazji. Czy rzeczywiście warto zainwestować w kupno nowego mieszkania w tym mieście?

Ceny mieszkań w Lublinie 

Trendy rynkowe w Lublinie wskazują, że ceny nowych mieszkań są stabilne i rosną w średnim tempie, a o kryzysach związanych z wydarzeniami poprzednich lat w kontekście rynku nieruchomości możemy już zapomnieć. Jednocześnie, w porównaniu do innych dużych miast w Polsce, ceny mieszkań oferowanych przez deweloperów w Lublinie są nadal relatywnie niskie. A jednak miasto stale się rozwija – Centrum przechodzi rewitalizację, powstaje wiele nowych miejsc pracy, budują się liczne nowe osiedla mieszkaniowe, a chętnych do ich kupna lub wynajmu nie brakuje. 

Zalety kupna mieszkania w Lublinie

Zalety inwestycyjne kupowania mieszkania w Lublinie to przede wszystkim rozwój infrastruktury miasta, bliskość do licznych uniwersytetów oraz rosnący rynek pracy. Dodatkowo, Lublin charakteryzuje się niskim wskaźnikiem bezrobocia oraz stosunkowo niskimi kosztami życia w porównaniu z innymi dużymi miastami w Polsce. Z tych względów warto więc rozważyć kupno mieszkania od dewelopera w Lublinie zarówno z przeznaczeniem na wynajem dla studentów lub młodych, pracujących dorosłych, jak i do zamieszkania dla własnej rodziny – z perspektywą odsprzedaży z zyskiem. 

Ciekawe inwestycje w Lublinie 

Zanim zdecydujesz się na inwestycję w nowe mieszkanie od lubelskiego dewelopera, warto zapoznać się z szeroką ofertą powstających osiedli mieszkaniowych. 

Mieszkanie na wynajem dla studentów 

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na lokalizację – mieszkanie przeznaczone na wynajem dla studentów powinno mieścić się w pobliżu uczelni wyższych – UMCSu, KULu, Politechniki Lubelskiej czy Uniwersytetu Medycznego. Studenci rzadko posiadają samochody, a w pobliżu uczelni trudno zaparkować, więc zależeć im będzie na dobrym połączeniom autobusowym lub możliwości dotarcia na zajęcia pieszo. W tak dobrej lokalizacji znajdziemy na przykład inwestycję Chodźki Residence – znajduje się ona w pobliżu Uniwersytetu Medycznego i kilku szpitali, więc będzie to miejsce idealne do zamieszkania dla studentów kierunków medycznych i młodych lekarzy. 

Mieszkanie na wynajem dla młodych

Mieszkanie na wynajem dla młodych osób pracujących, na przykład z rodzinami, może być już zlokalizowane na obrzeżach miasta – szeroką ofertę nowych mieszkań od deweloperów w Lublinie znajdziemy np. w dzielnicy Węglin Południowy, Felin czy Wrotków. Na Wrotkowie buduje się obecnie Osiedle Diamentowe Tarasy – ta inwestycja dewelopera Lalak Development obfituje w różnorodne mieszkania o metrażach od 35 do 103 metrów kwadratowych, więc z pewnością znajdziemy tu odpowiadający naszym potrzebom typ lokalu. W pobliżu znajdują się liczne sklepy, szkoły i przedszkola, a bliskość zielonych terenów rekreacyjnych, w tym Zalewu Zemborzyckiego oraz lasów dostarcza wielu możliwości aktywnego wypoczynku. 

Podsumowanie 

Inwestycja w nowe mieszkanie od dewelopera w Lublinie jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które szukają lokaty swojego kapitału. Ze względu na dużą liczbę uczelni w mieście, nie brakuje chętnych na wynajem mieszkań, więc zakupiony lokal możemy wykorzystać właśnie do tego celu. W razie potrzeby mieszkanie możemy odsprzedać nie tracąc przy tym pieniędzy. Przed decyzją o zakupie warto natomiast dokładnie przemyśleć lokalizację i dostosować ją do potrzeb mieszkańców naszego przyszłego lokalu.