Złote płytki do łazienki – jak wykorzystać ten trend w aranżacji wnętrza?

Złote elementy w łazience to obecnie jeden z największych trendów.

Dodatki metalowe, listwy, obramowania lustra, oprawy lamp czy kinkietów w kolorze złotym lub srebrnym, to tylko niektóre z elementów, które można wykorzystać w aranżacji wnętrza. Coraz popularniejsze są również armatura w kolorze złotym, jak i płytki w tym kolorze, które stanowią podstawę do stworzenia bardzo eleganckiej łazienki.

Złote płytki do łazienki – jak wykorzystać ten trend w aranżacji wnętrza?

Złote płytki

Płytki złote do łazienki cieszą się coraz większym zainteresowaniem pośród właścicieli domów oraz projektantów wnętrz. Producenci oferują wiele modeli, które można dopasować do indywidualnych potrzeb i preferencji. Płytki te można wybrać w różnych rozmiarach, standardowe wymiary płytek łazienkowych to 30×30 cm, 45×45 cm, 60×60 cm. Można również zdecydować się na większe płytki, jakie o rozmiarach 120×60 cm, co pozwala na stworzenie ciekawych kompozycji. Złote płytki można łączyć z innymi kolorami, tworząc na przykład wzory szachownicy.

Płytki złote sprawdzą się nie tylko na ścianie, ale również na podłodze. W kuchni również warto zastosować złote płytki ceramiczne, które można ułożyć pomiędzy szafkami wiszącymi a stojącymi. Aranżując łazienkę lub kuchnię z wykorzystaniem złotych płytek warto zwrócić uwagę na kolory, które będą stanowić spójną koncepcję aranżacyjną.

W przypadku płytek na ścianie warto wybrać modele ceramiczne, natomiast na podłogę polecane są płytki gresowe, które są antypoślizgowe, odporne na nacisk i ścieranie. Na rynku dostępnych jest wiele marek oferujących złote płytki, jakie można znaleźć w galeriach, sklepach budowlanych, a także w internecie.

Złote płytki mogą posiadać różne kształty, od mozaik, cegiełek, po płytki dekoracyjne wypukłe lub z efektem lustrzanym. Producentów oferują również płytki w kolorze złotym postarzane, które świetnie sprawdzą się w łazienkach urządzonych w stylu retro. Warto także zwrócić uwagę na oświetlenie, które odpowiednio podświetlone złote płytki, lepiej je wyeksponuje. Inspiracje znajdziesz tutaj https://e-plytki.eu/zlote-plytki-w-twoim-mieszkaniu.