Z czego składają się perfumy?

Różnego rodzaju olejki pachnące znane były już w starożytności, używano ich w starożytnej Grecji i Egipcie.

Często były to wyciągi z płatków kwiatów, zatem ich otrzymanie było czasochłonne. Obecnie perfumy są łatwo dostępne, produkowane są z różnych nut zapachowych, mogą być to zapachy naturalne, przykładowo kwiatowe i cytrusowe, oraz zapachy, które otrzymuje się w laboratorium.

Z czego składają się perfumy?

Olejki naturalne i syntetyczne w perfumach

Skład chemiczny ma duży wpływ na trwałość zapachu, woda perfumowana czy też oryginalne perfumy posiadają w składzie alkohol, który parując uwalnia zapach z powierzchni naszego ciała. Duże znaczenie ma rodzaj użytych rodzajów nut, przykładowo naturalne składniki cytrusowe będą odczuwalne przez krótszy czas niż wanilia, drewno czy paczula. Nie zawsze składniki naturalne są najlepszym pomysłem w przypadku perfum, jak również kosmetyków, ponieważ mogą źle działać na alergików. Dodatkowo olejki aromatyczne otrzymywane w sposób naturalny mogą nieco inaczej pachnieć, ze względu na porę zbioru czy odmianę, tak jak w przypadku płatków róży. Dlatego też często korzysta się z olejków syntetycznych, aby w każdej partii zapach był taki sam.

Jeżeli chcemy wypróbować perfumy, sprawdzić ich zapach, intensywność oraz jak długo utrzymają się na skórze powinniśmy spryskać się testerem dostępnym w drogerii czy perfumerii. Możemy skorzystać także ze specjalnych pasków, jednak nie będzie to zapach, jaki powstanie kiedy perfumy stykają się z naszą skórą. Należy pamiętać że perfumy stworzą wyjątkowy zapach, wraz z naszym naturalnym zapachem. Dlatego perfumy mogą pachnieć nieco inaczej na różnych osobach. Należy zwrócić uwagę, iż będą nieco inaczej uwalniane ze skóry suchej lub tłustej. Możemy także zastosować specjalne balsamy, które pozwolą zwiększyć intensywność perfum.

Wiele osób, które chcą wybrać nowy zapach decyduje się na sprawdzenie zapachów zamiennych, takich jak https://francuskieperfumy.pl/paco-rabanne-black-xs-for-her-edt.html. Zapach wykorzystujący nuty Lanvin Eclat d’Arpege, będzie dużo tańszy, będziemy mogli w ten sposób przekonać się czy jest dla nas odpowiedni.