Jak szybko zarejestrować spółkę?

Wiele osób chce założyć spółkę, ale już na początku zdaje sobie sprawę, że może być to zadanie czasochłonne. Na szczęście są kroki, które można podjąć, aby proces rejestracji przebiegał szybko i sprawnie. Osoba rejestrująca spółkę musi podjąć decyzję, czy chce to zrobić samodzielnie, czy za pomocą wyspecjalizowanej w tej dziedzinie firmy. Przed rejestracją należy przygotować dokumenty, takie jak statut spółki.

Rejestracja spółki w tradycyjny sposób

Rejestracja spółki z o.o. w tradycyjny sposób oznacza, że najpierw należy sporządzić umowę spółki u notariusza. Następnie należy złożyć wniosek o rejestrację za pośrednictwem sądowego portalu rejestracyjnego. Cały proces rejestracji składa się z prostego procesu wypełniania dokumentacji i wzorów wniosków dostępnych na platformie. System jest intuicyjny i po kolei przeprowadza przez proces podpisywania umów i rejestracji spółki z o.o. Późniejsze zmiany w rejestrze sądu rejonowego są również możliwe tylko za pośrednictwem tego portalu.

Rejestracja na platformie S24

Jeśli chce się rozpocząć działalność w jak najkrótszym czasie, platforma S24 może być dobrym rozwiązaniem. Rejestracja na niej eliminuje konieczność sporządzania aktu założycielskiego przez notariusza i umożliwia dokończenie całego procesu online, bez konieczności udawania się do urzędu. W razie potrzeby można później wprowadzić zmiany w spółce i dokonać tego również przez platformę S24. Należy pamiętać, że zakres danych, które można wprowadzać za pośrednictwem platformy, jest ściśle określony. Założenie spółki przez internet daje mniejsze możliwości zaprojektowania statutu spółki w porównaniu z tradycyjnym formatem. Do rejestracji spółki za pośrednictwem platformy S24 niezbędne są: nazwa spółki, czas trwania spółki, wszelakie dane adresowe, wykaz akcjonariuszy ze wskazaniem pełnionych przez nich funkcji w spółce, wykaz osób, członków organów spółki i oddziałów oraz przedstawicieli spółki, podanie właściwych kodów PKD dla prowadzonej działalności gospodarczej, Profil Zaufany oraz wysokości wkładów każdego ze wspólników.

Pomoc specjalistów

Powyższa forma sprawdzi się jednak dla spółek o prostych zasadach funkcjonowania. Nie ma opcji dostosowania umowy do indywidualnych oczekiwań. Dlatego w momencie, gdy potrzebna jest pomoc kogoś wyspecjalizowanego, warto skontaktować się z firmami i kancelariami, które zajmują się spółkami na co dzień. Profesjonaliści są w stanie pomóc nawet najbardziej wymagającym klientom. Dlatego w razie problemów z rejestracją, należy zgłosić się do biur i kancelarii specjalizujących się w rejestracji spółek w Polsce, a w razie potrzeby — również za granicą. Odwiedź https://ltd-solutions.pl/ i sprawdź jak możemy Tobie pomóc!