Halvetic — na co pomaga?

Uprawa roślin jest wymagającym zajęciem, a robienie tego na szeroką skalę wymaga wiedzy, umiejętności i użycia środków, które zapobiegają chorobom oraz pomagają pozbyć się chwastów. Na rynku jest wiele tego typu produktów, wśród których znajduje się również Halvetic.

Halvetic — środek chwastobójczy na bazie glifosatu

Niestety, walka z chwastami niejednokrotnie kończy się porażką, gdyż często nie ma czasu, by plewić duże hektary upraw, a dodatkowo jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Natomiast, jeśli nie usunie się chwastów, to mogą one zdominować zasiane rośliny, które z braku słońca przestaną rosnąć. Od wielu lat rolnicy, ale też i ogrodnicy, stosują środki chwastobójcze, które skutecznie zwalczają niepożądane rośliny. Halvetic jest herbicydem, używanym zarówno do zwalczania chwastów jednorocznych, jak i wieloletnich. Można go bez problemów stosować przed i po zbiorach, na ścierniskach, a także w sadach czy terenach, które są obecnie nieużytkowane.

Zostało wspomniane wcześniej, że Halvetic jest środkiem opartym na glifosacie, a dodatkowo w składzie ma też siarczan amonu i zwilżacze. Jak w przypadku każdego produktu chwastobójczego, należy podążać za zaleceniami producenta i stosować herbicyd w proporcjach, jakie są zapisane w instrukcji. Dawka jest uzależniona od pory użycia Helveticu, ale też od ilości chwastów i ich rodzaju. Po aplikacji produktu chwasty zaczynają powoli więdnąć, a ich wzrost zostaje zahamowany — po jakimś czasie kompletnie zamierają. Najczęściej następuje to po upływie 10 dni, a już po dwóch tygodniach chwasty praktycznie są martwe.

Kiedy warto stosować Halvetic?

Środek chwastobójczy, jak sama nazwa wskazuje, idealnie nadaje się do zwalczania uciążliwych chwastów. Jednak to niejedyna zaleta stosowania Halveticu. Mianowicie, jest to też doskonały preparat zwalczający rośliny uprawiane wcześniej na polu, a więc można pozbyć się ziemniaków, malin czy trawy. Każdy rolnik zapewne wie, że są to rośliny, które ciężko usunąć ręcznie, a w dodatku w ciągu jednego sezonu. Dzięki herbicydom można ochronić swoje plony, a tym samym zapewnić dobre zbiory.

Zalety stosowania Halveticu

Z racji tego, że Halvetic jest dostępny w formie koncentratu, to z łatwością można go aplikować. Nadaje się do zwalczania różnego rodzaju chwastów, a opryski mogą być wykonywane przy użyciu ciągnikowych opryskiwaczy lub samobieżnych maszyn. Na uwagę zasługuje fakt, że herbicyd jest efektywny także w przypadku wody twardej, ale też i w niesprzyjających warunkach. Jego formuła jest innowacyjna z racji tego, że zawiera jedynie połowę substancji czynnej przy takiej samej skuteczności, jak w przypadku innych standardowych preparatów. Po użyciu tego dozwolone jest, aby bez problemu uprawiać wszystkie rośliny, a uprawę czy siew, można już robić po dwóch dniach od oprysków. Jeśli zwalczane były chwasty wieloletnie, to należy odczekać do 5 dni. Roztworu nie wolno stosować na liście czy pędy, a także, zanim wzejdą chwasty. Należy też sprawdzić pogodę, bo jeśli tego samego dnia zapowiadane są opady, to mogą one znacząco osłabić działanie herbicydu.