Jak dobrać płytki ścienne do kuchni lub łazienki?

Sklepy oferujące ceramikę mogą zaproponować swoim klientom bardzo wiele różnych modeli, wzorów, kształtów oraz wymiarów.

Dzięki temu stworzymy aranżacje, na których najbardziej nam zależy, przygotujemy elegancką łazienkę, kuchnię, wybierzemy także płytki odpowiednie do przedpokoju czy też salonu. Ważne jest wymierzenie powierzchni podłogi oraz ścian, aby dobrać ilość płytek. Możemy znaleźć także te same modele kolorystyczne w kilku rozmiarach, przykładowo prostokątne oraz kwadratowe, co pozwoli optymalnie dobrać ilość płytek do potrzeb.

Jak dobrać płytki ścienne do kuchni lub łazienki?

Płytki kuchenne 30x90cm

W przypadku ścian często możemy znaleźć płytki 30×90 cm czy też 30×60 cm, które bardzo dobrze sprawdzają się pomiędzy meblami w kuchni, jak również w łazience. Zakup płytek w popularnych wymiarach jest dobrym pomysłem ze względu na możliwość połączenia ich z płytkami w innych kolorach, modelami od danego producenta, czy też z innej firmy. Ścienne płytki ceramiczne często posiadają podobną grubość, dzięki czemu możemy łatwo łączyć je ze sobą. Podobnie w przypadku płytek gresowych, które najczęściej posiadają 9 czy też 10 mm grubości, możemy zastosować rozwiązania łącząc różne modele kolorystyczne.

Płytki mogą posiadać różną fakturę, będą to płytki błyszczące, matowe, polerowane, czy też płytki szkliwione o wymiarach 30×90 cm. W przypadku zakupu płytek do łazienki należy zwrócić uwagę na nasiąkliwość, która nie będzie tak bardzo istotna na ścianie, jak na podłodze. W tym przypadku wybieramy płytki gresowe szkliwione, natomiast na ścianie dobrze sprawdzą się płytki ceramiczne, które również będą posiadały odpowiednią powłokę chroniącą je przed wilgocią. W przypadku płytek do pomieszczeń wilgotnych, warto zwrócić uwagę na nasiąkliwość, która powinna być jak najniższa, jak również na inne oznaczenia, przykładowo związane z antypoślizgowością czy też stopniem odporności na ścieranie. Dzięki temu wybierzemy najbardziej odpowiednie modele do łazienki, kuchni czy też przedpokoju.

W sklepach internetowych możemy zakupić płytki 30×90 cm, jak również wiele innych wymiarów. Warto sprawdzić ofertę na https://kaflando.pl, gdzie możemy wybrać ciekawe płytki ścienne imitujące marmur, które sprawdzają się bardzo dobrze w łazienkach. Możemy wybrać odcienie jasne, kremowe, które do złudzenia będą przypominały kamień naturalny. Planując zakup płytek kuchennych warto skontaktować się z firmą, która będzie prowadziła montaż szafek, należy także dokładnie obliczyć potrzebną ilość.