Nowoczesne tarasy i balustrady

Balustrady, jakie spotkamy przed naszymi domami, mają za zadanie zapewniać nam bezpieczeństwo, teraz częściej wybieramy nowoczesne balustrady, które mogą być wykonane z połączenia metalu oraz szkła.

Odpowiednio dobrana szklana balustrada będzie pasowała do każdego rodzaju domu, możemy jednak połączyć ją z różnymi materiałami, takimi jak drewno czy też metal, wówczas szkło może sprawdzić się także w bardziej klasycznych budynkach. Balustrady ze szkła często możemy spotkać w biurowcach, w budynkach nowoczesnych, oczywiście różnego rodzaju balustrady, jak również drzwi, możemy wykorzystać w różnych miejscach.

Nowoczesne tarasy i balustrady

Tarasy można wykończyć balustradą wykonaną ze szkła

Powierzchnie biurowe często dzielone są za pomocą ścianek szklanych, stosuje się tam szklane drzwi w różnej kolorystyce, często można zobaczyć także ściany mleczne, nowością może być przyciemnianie szyb za pomocą pilota. Szyby można wyciąć w różne kształty, dopasować je do potrzeb, wielkości danego pomieszczenia. Balustrady szklane mogą sprawdzić się także bardzo dobrze na zewnątrz czy na trasach. W tym przypadku powinno być to szkło hartowane, odporne na zmiany temperatury. Powinniśmy także zadbać o inne elementy balustrady, przykładowo jeżeli chcemy połączyć szkło z metalem, wówczas dobrym pomysłem będzie wybranie metalu odpornego na korozję, dzięki czemu cała konstrukcja będzie wytrzymała, będzie mogła służyć przez wiele lat.

W przypadku nowoczesnych tarasów można zastosować balustrady całoszklane, które wykonane są wyłącznie ze szkła. Możemy zastosować różnego rodzaju barierki metalowe oraz drewniane. W przypadku, jeżeli wybierzemy systemy samonośne, możemy ukryć połączenia, stworzyć jednolitą powierzchnię szyby. Balustrady tego typu są bardzo wytrzymałe, są specjalnie wzmacniane i odporne na warunki atmosferyczne. Tego rodzaju rozwiązania możemy zastosować także w przypadku balkonów w bloku, dostępne są różne kolory, a także szkło mleczne.

Nowoczesne tarasy i balustrady nie będą wymagały zabiegów, jak w przypadku balustrady drewnianej, która będzie wymagała impregnacji, odpowiedniego zabezpieczenia drewna. Każda balustrada może zostać wykonana indywidualnie w odpowiednim rozmiarze. Często stosuje się także balustrady szklane przyschodowe we wnętrzach, przed wejściami do budynków.