Wskazówki, które mogą ułatwić zarządzanie cukrzycą

Niezależnie od tego, czy masz cukrzycę typu 1, typu 2, czy też cukrzycę ciążową, upewnij się, że robisz wszystko, co w twojej mocy, aby leczyć tę chorobę.

Wymykanie się spod kontroli może prowadzić do listy komplikacji! Poświęć kilka minut na przeczytanie tego artykułu. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które pomogą Ci radzić sobie z cukrzycą.Hej, cukrzyku! Czy kiedykolwiek myślałeś o wywróceniu burgera na lewą stronę? Cóż, nie do końca, ale umieszczenie sałaty na zewnątrz pozbędzie się tej bułeczki z węglowodanami i zwiększy ilość spożywanych warzyw. Zastąp hamburgera kotletem z soczewicy, aby uzyskać jeszcze zdrowszy smakołyk!Sprawdź poziom cholesterolu i ciśnienie krwi! Jeśli masz cukrzycę, poziom cukru we krwi nie jest jedyną rzeczą, na którą musisz zwracać uwagę. Cukrzyca może zwiększać prawdopodobieństwo wysokiego poziomu złego cholesterolu we krwi, więc musisz to kontrolować – nawet jeśli nie jesz – tłustych smażonych potraw. Może również wzrosnąć ciśnienie krwi, co prowadzi do bólów głowy, omdlenia, a nawet udarów.W przeciwieństwie do karmienia piersią, nikogo nie obchodzi, czy przy stole wystrzeliwujesz insulinę. Naprawdę! Nie chowaj się w łazience lub szafie, ustal swoją diagnozę i pozwól rodzinie i przyjaciołom przyczynić się do powrotu do zdrowia. Im więcej wiedzą, tym bardziej mogą Cię wspierać, gdy ich potrzebujesz.Powinieneś czuć się niesamowicie, mając kontrolę nad swoją cukrzycą, swoją opieką, leczeniem i swoją przyszłością. Fakt, że szukasz informacji, jak lepiej radzić sobie ze swoją sytuacją, pokazuje, jak niesamowitą osobą jesteś. Kontynuuj dobrą pracę, a poczujesz się zdrowy i szczęśliwy!Zmniejsz lub przestań pić napoje zawierające kofeinę, aby naturalnie obniżyć poziom cukru we krwi. Picie kofeiny, takiej jak kawa lub herbata, uwalnia hormon adrenalinę, o którym wiadomo, że podnosi poziom glukozy we krwi. Ogranicz ilość napojów kofeinowych do mniej niż czterech filiżanek dziennie, aby obniżyć poziom cukru we krwi.Zaangażuj się w aktywność fizyczną przez co najmniej 30 minut pięć dni w tygodniu. Pomoże to nie tylko w uzyskaniu formy, ale także w obniżeniu poziomu HbA1C. Wskazówki, które mogą ułatwić zarządzanie cukrzycą

Idealny poziom to mniej niż 7 proc.

Skorzystaj z tej wskazówki, aby utrzymać poziom HbA1C w tym docelowym zakresie.Jeśli nie możesz sobie pozwolić na członkostwo w siłowni, spróbuj lokalnego centrum społeczności lub YMCA. Możesz znaleźć świetne rabaty, a czasem nawet wymienić się z nimi na członkostwo. Na przykład zaoferuj pomoc w sprzątaniu siłowni lub pracy na terenie. To także świetne ćwiczenie dla diabetyka.Naucz się rozpoznawać pokarmy o wysokim indeksie glikemicznym, które mogą powodować skokowy wzrost poziomu cukru we krwi. Chleb, sok i makaron mają bardzo wysoki indeks glikemiczny. Żywność, która została nadmiernie przetworzona, może siać spustoszenie w poziomie cukru we krwi. Zastanów się więc nad jedzeniem warzyw, świeżych owoców, mięsa i ryb.Jedzenie w restauracjach lub jedzenie na wynos jest nie tylko szkodliwe dla zdrowia cukrzyka, ale także dla jego książeczki czekowej. Zamiast tego oszczędź pieniądze i poziom glukozy we krwi, jedząc w domu. Możesz znaleźć wiele naśladujących przepisów online na wszystkie swoje ulubione potrawy, a nawet zdrowsze wersje, które są dla Ciebie lepsze.Aby zmniejszyć ryzyko chorób serca, uważnie monitoruj poziom cholesterolu trójglicerydów i ciśnienie krwi. Jednym z najczęstszych powikłań cukrzycy jest choroba serca, a najlepszym sposobem uniknięcia tego ryzyka jest wyznaczenie celów dla wszystkich tych poziomów, a następnie trzymanie się ich. Zapytaj swojego lekarza, gdzie powinny być twoje poziomy.Tak więc można zarządzać cukrzycą! Jeśli masz cukrzycę typu 1, typu 2 lub ciążową, możesz podjąć pewne pozytywne działania. Zastosuj sugestie podane w tym artykule. Unikaj komplikacji! Nie pozwól, aby Twoja cukrzyca wymknęła się spod kontroli! Planuj sukces, a nie cierpienie!