Maszyny do efektywnego mieszania większych ilości ciasta

Miesiarki spiralne są używane w piekarniach do mieszania składników ciasta.

Ramiona mieszające mieszają składniki w misce lub, aby uzyskać ciasto na bułki, chleb i słodkie wypieki o równomiernej konsystencji. Małe miski można opróżniać ręcznie, duże misy są przechylane, aby wygodniej można było wyjąć ciasto na blat roboczy.

Maszyny do efektywnego mieszania większych ilości ciasta

Są trzy główne rodzaje miesiarek do ciasta

Maszyny te zostały zaprojektowane i skonstruowane tak, aby spełnić potrzeby produkcyjne każdej piekarni czy cukierni. Innowacyjne rozwiązania są idealne dla branży różnorodnych wypieków zarówno słonych, jak i słodkich. Miesiarki spiralne są idealne do delikatnego wyrabiania produktów spożywczych na bazie pszenicy, takich jak bułki, chleby, drożdżówki, pizza, słodycze i nadają się do wyrabiania różnych poziomów wilgotności ciasta, w tym produktów o niskiej wilgotności i sztywnych. Ciasto jest w ten sposób równomiernie wymieszane, ugniatane i rozbijane bez wytwarzania nadmiernego ciepła.

Znajdziemy trzy typy mikserów używanych w zastosowaniach komercyjnych, mikser poziomy, spiralny oraz planetarny. To, jakiego rodzaju mieszałki do ciasta piekarnia potrzebuje, będzie zależeć od ilości wytwarzanego ciasta, rodzaju pieczonych produktów i wielkości obszaru roboczego. Mikser poziomy ma możliwość wytworzenia największej objętości ciasta w najkrótszym czasie. Jest skonfigurowany tak, że w miarę mieszania ciasta następna partia jest stale podawana do maszyny. Ciasto również z łatwością wychodzi z maszyny do koryta, co umożliwia wygodny transport po zakończeniu procesu mieszania.

Jeden z najpopularniejszych typów mikserów, miesiarka spiralna do ciasta, znajduje zastosowanie w wielu różnych ustawieniach ze względu na swoją elastyczność. Maszyna miesza ciasto całkowicie i wydajnie, z niewielkim tarciem w obrotowej misce, która porusza się wokół spiralnego mieszadła. Miesiarki do ciast są dostępne w różnych rozmiarach, aby dopasować się do wielu różnych rodzajów ciast docelowych. Zużywa mniej energii elektrycznej niż jednostka pozioma, zapewniając dobrą efektywność energetyczną. Mikser planetarny to opcja najczęściej stosowana w domowych kuchniach, centralna mieszarka obraca się wokół nieruchomej misy.