Dlaczego warto wybrać płytki imitujące kamień?

Płytki imitujące kamień mogą być świetnym elementem aranżacji wnętrz, obecnie produkowane płytki do złudzenia przypominają kamień naturalny, można wydobyć kolorystykę, żyłki, rysunek charakterystyczny dla marmuru czy też dla granitu.

Można wybrać wiele odcieni jasnych, szarych czy też kamień w kolorze czarnym, brązowym, czerwonym czy też niebieskim. Kamień bardzo dobrze łączy się z różnymi elementami w naszej kuchni czy też łazience, dobrze wypada połączenie ze szkłem czy też metalem.

Dlaczego warto wybrać płytki imitujące kamień?

Płytki gresowe Egen Hamburg

Ciekawym modelem płytek, które przypominają kamień, jest serial Hamburg, są to płytki szare, błyszczące, które bardzo dobrze sprawdzają się również w przedpokoju czy też w salonie. Jest to płytka, która sprawdza się zarówno w stylu industrialnym, jak również klasycznym, możemy zastosować je w aranżacja minimalistycznych. Jest to stylistyka, która zawsze będzie modna, imitacja kamienia sprawia, że pomieszczenia stają się eleganckie. Seria Hamburg to płytki gresowe, jest to materiał wyjątkowo odporny, wytrzymały na nacisk, dlatego sprawdza się bardzo dobrze na podłodze. Gres jest mrozoodporny, zatem zastosujemy go także na zewnątrz, może sprawdzić się na balkonie, tarasie, ale także jako obudowa elewacyjna.

Płytki Hamburg posiadają wymiary 60 x 60 cm, zatem są bardzo uniwersalne, dzięki temu możemy połączyć je z wieloma innymi płytkami gresowymi. Posiadają grubości 9 mm, co jest charakterystyczne dla płytek podłogowych wielu producentów. Możemy zatem łączyć kolor szary z kolorami jaśniejszymi, dopasujemy także łatwo płytki ceramiczne ścienne o wymiarach 30 x 60 cm lub 40 x 60 cm. Gres jest odporny na wilgoć, możemy zastosować go zatem w łazience. Dodatkową zaletą płytki jest klasa ścieralności PEI 4, oznacza to, iż płytka jest wytrzymała na ścieranie, możemy stosować ją z powodzeniem w przedpokoju, na balkonie.

Płytki Hamburg możemy kupić w sklepie internetowym pod adresem https://e-plytki.eu/plytki-mietowe-do-kuchni-lub-lazienki-hit-czy-kit. W jednej paczce znajdują się cztery sztuki płytek, co daje powierzchnię 1,44 m2. Waga jednej paczki wynosi około 32 kg. Jest to płytka rektyfikowana, oznacza to, iż możemy w tym przypadku zastosować wąską fugę, co będzie dużą zaletą w przypadku dużych pomieszczeń.