Które płytki wybrać, matowe czy błyszczące?

Często wybór między płytkami matowymi a błyszczącymi jest po prostu kwestią naszego gustu czy też zamierzonego efektu, jaki chcemy uzyskać w pomieszczeniu.

Podobnie jak w przypadku wszystkich projektów wykończeniowych, musisz dokonać świadomego wyboru. Zarówno płytki matowe, jak i błyszczące mają swoje zalety i wady, nie wspominając o tym, że ogólny wygląd wnętrza może być zupełnie inny, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednie płytki, które spełnią nasze oczekiwania.

Które płytki wybrać, matowe czy błyszczące?

Płytki gresowe z wykończeniem półpoler

Płytki matowe to oczywisty wybór dla każdego właściciela domu, który chce uzyskać nowoczesny wygląd w pomieszczeniu. Płytki matowe na podłogach świetnie wpisują się w trendy industrialne i skandynawskie urządzania wnętrz. Można je łatwo łączyć z płytka imitującymi drewno, beton czy kamienie naturalne, uzyskując w ten sposób ciekawe projekty współczesnych wystrojów pomieszczeń. Płytki matowe z wykończeniem lappato są również idealnym wyborem na podłogi w łazience, kuchni czy przedpokoju, ponieważ mają lepszą przyczepność, są antypoślizgowe.

Powierzchnie zewnętrzne można wyłożyć płytkami gresowymi ze względu na ich trwałość, mrozoodporność i antypoślizgowość. Gres może z łatwością wytrzymać niekorzystne warunki atmosferyczne, dzięki czemu jest popularnym materiałem wykończeniowym do zastosowania na zewnątrz. Dodatkowo płytki o matowej powierzchni doskonale naśladują drewno, beton czy kamień naturalny, takie płytki są niezwykle modne, nadają wnętrzom ciekawy i niecodzienny wygląd.

Błyszczące płytki idealnie nadają się do zastosowania w mniejszych pomieszczeniach, ponieważ ich wykończenie będzie odbijać światło, sprawiając, że wnętrze wydaje się jaśniejsze i większe. Dodatkowo niezwykle łatwo można je wyczyścić, zatem możliwości zastosowania są praktycznie nieograniczone. Płytki w kolorze białym, szarym oraz antracyt z kolekcji Egen Lux z wykończeniem półpoler znajdziesz na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/LUX/7586. Oba rodzaje wykończenia płytek mają zalety, ale ostatecznie decyzja jest osobistym wyborem. Musisz zastanowić się, w którym pomieszczeniu będą używane płytki i jaki ogólny wygląd chcesz uzyskać. W sprzedaży dostępna jest szeroka gama zarówno błyszczących, jak i matowych płytek na każdy projekt pomieszczenia.